Praca dla introwertyka- jaki zawód wybrać?
Data publikacji 22 czerwca 2021
Poszukując wymarzonej pracy, warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Po pierwsze, należy zastanowić się nad tym co tak naprawdę lubimy robić, co sprawia nam przyjemność, tak aby nie zmuszać się do pracy i uczynić ją naszym codziennym, przyjemnym obowiązkiem. Kolejna ważna rzecz, to odrzucenie tych opcji, które przyprawiają nas o ból głowy – jeżeli nie potrafimy i nie lubimy rozmawiać z ludźmi, praca w handlu będzie dla nas torturą, najlepiej więc od razu z niej zrezygnować.
Introwertycy to osoby kojarzone jako zamknięte w sobie, z reguły nie lubią się uzewnętrzniać, a i przebywanie w sporym towarzystwie osób, niekoniecznie będzie sprawiało im przyjemność. Jaki zawód powinien więc wybrać introwertyk? Gdzie może się spełnić, łącząc swoją pasję z zarabianiem na życie?
Okazuje się, że introwertyk, szukając czegoś odpowiedniego dla siebie, może wybrać spośród wielu dostępnych opcji. Jedną z nich jest na przykład poświęcenie się pisaniu. Praca dla introwertyka mogłaby wtedy polegać na pisaniu artykułów, książek, czy realizacji różnego rodzaju zleceń dostępnych w Internecie i chociaż na początku, zawód pisarza może wydawać się niezbyt wdzięczny, włożony w pisanie trud, zazwyczaj popłaca.
Programista introwertyk
A co jeżeli introwertyk chce zostać programistą? Czy trzeba posiadać jakieś konkretne cechy charakteru, aby móc z powodzeniem wykonywać ten zawód?
Żeby zostać programistą i zarabiać dobre pieniądze nie trzeba być, w żadnym wypadku, duszą towarzystwa. Dobra znajomość komputerowego świata, talent i samozaparcie w większości wypadków wystarczą, aby poradzić sobie w tej jakże ogromnej i atrakcyjnej branży. Wydawać by się mogło, że programista to wymarzona praca dla introwertyka i chyba nie istnieją żadne przeciwwskazania ku temu, żeby introwertyk odnalazł się w tej dziedzinie.
Księgowy – czy to dobry wybór dla introwertyka?
Niemal całymi dniami pogrążony w rozliczeniach, cyferkach i tabelkach, pośród numerów i kwot, przysparzających niekiedy o ból głowy, to typowy stereotyp księgowego. Niewątpliwie jedną z zalet bycia księgowym, jest stosunkowo duża samodzielność tego stanowiska. Co za tym idzie praca księgowego, może okazać się dla introwertyka przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, bez wielkich tłumów i zbyt wielu interakcji.
A może tłumacz?
Jeżeli znasz jakiś język obcy i nie przeszkadza Ci drobiazgowe, wielokrotne czytanie tekstu, a do tego jesteś introwertykiem, praca tłumacza mogłaby okazać się dla Ciebie całkiem kuszącą opcją. Tłumacz może pracować jako wolny strzelec, w zaciszu własnego domu, z dala od tłumów i zgiełku, warto więc, poszukując zajęcia, wziąć pod uwagę i tę opcję.
Przeczytaj więcej: Najlepsza praca dla introwertyka